Człowiek-bot: ewolucja relacji


przegalinskadr Aleksandra Przegalińska, Akademia Leona Koźmińskiego, Adiunkt

Doktoryzowała się w dziedzinie filozofii sztucznej inteligencji w Zakładzie Filozofii Kultury Instytutu Filozofii UW, obecnie jest adiunktem w Center for Research on Organizations and Workplaces w Akademii Leona Koźmińskiego. Aktualnie prowadzi badania w Massachusetts Institute of Technology w Bostonie. Absolwentka The New School for Social Research w Nowym Jorku, gdzie uczestniczyła w badaniach dotyczących tożsamości w rzeczywistości wirtualnej, ze szczególnym uwzględnieniem Second Life. Interesuje się rozwojem nowych technologii, zwłaszcza zaś technologii zielonej i zrównoważonej, humanoidalnej sztucznej inteligencji, robotów społecznych i technologii ubieralnych


Ciechanowski LeonLeon Ciechanowski, SWPS

Absolwent Filozofii i Kulturoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim, oraz Międzyuczelnianych Studiów w Akademii “Artes Liberales”. Obecnie doktorant Interdyscyplinarnych Studiów Doktoranckich Uniwersytetu SWPS. Zajmuje się fenomenologią (analiza przeżywanych doświadczeń), poczuciem sprawstwa/kontroli (w jakim stopniu jesteśmy przekonani, że kontrolujemy swoje działania), oraz interakcją człowiek-komputer. W wolnych chwilach popularyzator nauki.


W prezentacji najpierw przestawimy mini-archeologię botów: od pierwszych chatterbotów po dzisiejszych wirtualnych agentów. Zaprezentujemy wstępne wyniki autorskiego badania „Psychofizjologia interakcji człowiek-bot”, a następnie przejdziemy do refleksji na temat tego, czego w przyszłości mogą chcieć od nas boty, czy będziemy im w ogóle potrzebni oraz jak może wyglądać interakcja człowieka i bota.

networking partner:

trc

partnerzy:

trctrctrctrctrctrctrctrctrc