Jako odpowiedź powstał projekt Data Driven Decisions, który po raz pierwszy w Polsce rozwieje wątpliwości marketerów i decydentów i wskaże najbardziej doceniane i najpewniejsze źródła informacji potrzebne do podejmowania właściwych decyzji strategicznych i taktycznych w biznesie.
Eksperci Data Driven Decisions podczas forum, które odbyło się 25-26.05.2017 r., w Łodzi, wskazali, na jakich partnerach i źródłach można polegać na poszczególnych etapach realizacji misji marketingowej: od tworzenia strategii, poprzez sprzedaż, aż po zarządzanie relacjami z klientem/konsumentem. Zajęli się klasycznymi i sprawdzonymi źródłami jak badania marketingowe oraz rozwijającymi się formami wsparcia biznesu jak analityka e-commerce czy wykorzystaniem mechanizmów analitycznych. Podczas dwudniowej konferencji w Łodzi można było zaobserwować efekty pracy pierwszoligowych ekspertów w dziedzinie informacji marketingowej, a także poznać ich prywatnie – spotkały się światy, które dotychczas rozwijały się osobno.
Kolejnym etapem projektu była publikacja Data Driven Decision Guide, pierwszego w Polsce przewodnika po źródłach informacji marketingowej, zawierającego precyzyjne wskazówki na temat budowania heurystyk i schematów poznawczo-decyzyjnych dla marketingu i biznesu. Opracowanie obejmuje fazy strategii marki, NPD, komunikacji marketingowej, sprzedaży i dystrybucji oraz zarządzania relacjami z klientami.
1Pierwsze w historii polskiego marketingu uporządkowanie źródeł wiedzy dla biznesu
2Spotkanie z pierwszoligowymi ekspertami w dziedzinie informacji marketingowej: dostawcami i odbiorcami
35 sesji case studies: praktyczne wykorzystanie źródeł danych w decyzjach biznesowych
45 kluczowych momentów decyzyjnych w marketingu (strategia, NPD, sprzedaż, komunikacja, zarządzanie relacjami) połączonych z praktycznymi wskazówkami dot. wykorzystania źródeł wiedzy
5Połączenie źródeł badawczych, analytics, i danych wewnętrznych w organizacjach
6Premiera wyników projektu badawczego „Źródła wiedzy” prowadzonego przez PTBRiO, OFBOR i Harvard Business Review Polska
7Warsztat o wykorzystaniu danych i implementowaniu ich w organizacji
8Praktyczny poradnik DDD i podsumowująca publikacja w Harvard Business Review Polska
9Networking w gronie przedstawicieli różnych podejść do informacji w biznesie
Przewodnik DDD jest doskonałą przestrzenią do reklamowania narzędzi stanowiących wsparcie w podejmowaniu decyzji biznesowych.
Już teraz zarezerwuj miejsce w kolejnej edycji przewodnika
Iwona Ziółkowska
iwona.ziolkowska@ptbrio.pl
t. 22 648 44 92
Agnieszka
Błaś
DHL Express
Iwona
Woźniak-Konopa
PKN ORLEN S.A.
Aleksander
Kwiatkowski
Sante
Jacek
Iljin
mBank S.A.
Strategia to niesłychanie pojemne pojęcie. Podobnie jak obszerna jest dziś lista źródeł wiedzy i informacji, przydatnych, a często niezbędnych przy tworzeniu strategii. Wczoraj intuicja i garść danych dostępnych zwykle z dużym opóźnieniem. Dziś niezmiennie stara dobra intuicja, a poza nią niezliczone źródła insightów dostępne na wyciągnięcie ręki. Wiedza od konsumentów, dane z systemów, raporty trendowe, inspiracja ze świata. Jak uniknąć przesytu i przetłoczenia danymi, jednocześnie nie mając wrażenia, ze coś istotnego nam umyka? Jak nie zgubić się w tej dżungli, ale za to umiejętnie ją wykorzystać do podjęcia najlepszej strategicznej decyzji o naszej marce, produkcie, usłudze czy komunikacji? Na takie pytania znajdziecie odpowiedzi na przystanku "strategia".
Stanisław
Mencwel
CPC Brand Consultants
Antek
Trela
CPC Brand Consultants
Rafał
Baran
4funTV
Piotr
Puchalski
mBank
Celem komunikacji marketingowej przestała być uwaga masowego odbiorcy, a stało się nim spojrzenie konkretnej osoby, w odpowiednim momencie, na właściwym urządzeniu i we właściwym czasie. Zadanie trudne, tym bardziej, że niemal każdą taką interakcję można zmierzyć, a ich połączenie w spójną historię o konsumencie stawia przed marketerami nowe wyzwania. Aby im sprostać, marketerzy mają do dyspozycji ogromną ilość danych i insightów. Które metryki mają znaczenie? Jakie wyzwania stawiają przed marketerami nowe źródła danych? Jak sprawić, żeby nasze decyzje rzeczywiście były data-driven, a nie data-inspired? Czy maszyny mogą podejmować decyzje za nas? Podczas sesji przyjrzymy się tym pytaniom.
Gabriel
Matwiejczyk
Nielsen
Tomasz
Brzeziński
Netsprint
Paweł
Ciacek
Kantar Millward Brown
Igor
Skokan
Agata
Grabowska
Blink
Bartek
Brach
KRÓLICZA NORA
Nie można jej przegapić, bo czym byłby świat jeśli nie nowe produkty, które co chwilę pojawiają się na rynku. To one sprawiają, że świat się zmienia a bez innowacji byłoby po prostu nudno. New Product Development to jedna ze ścieżek marketingowych opierających się na bardzo różnych źródłach danych, nie może zabraknąć na DDD. Globalne decyzje? Intuicja? Proces badawczy? Testy korytarzowe? Podczas sesji zostaną zaprezentowane różne case’y decyzji o wprowadzaniu nowych produktów. Na tej sesji na pewno nie będzie nudy.
Cezary
Żmuda
ING Bank Śląski
Tomasz
Opalski
ING Bank Śląski
Marcin
Maciejewski
hub:raum
Katarzyna
Wala
Ethnographer
Leszek
Szycman
Kompania Piwowarska
Michał
Groniewski
Eurocash
Kończy się czas sprzedaży atrakcyjnych produktów w niskiej cenie . Jak zatem zdobyć przychylność klienta, jego serce, lojalność? Znane nam już customer experience musimy postrzegać już nie tylko jako pozytywne doświadczenie w momencie zakupów, ale także wyprzedzanie potrzeb klientów i zachęcanie do zakupu produktów zanim klient o nich pomyśli.
Zapraszam na wycieczkę po świecie nowych źródeł danych wspierających budowanie customer experience. Będziemy mówić m.in. o hejp huntingu, wykorzystaniu internetu rzeczy(IOT), wirtualnych półkach, sztucznej inteligencji i systemach geolokalizacyjnych.
Wszystko po to, aby wyprzedzać potrzeby klientów i zaoferować im to czego naprawdę potrzebują. Zapewniamy sesję pełną inspiracji!
Jarosław
Królewski
Synerise
Ania
Szutowicz
Y&Lovers, IQS
Adrianna
Cholewa
Coca-Cola HBC
Dobromir
Ciaś
Edge NPD
Związek konsumenta z marką potrafi trwać latami, ale o jego sile i charakterze decydują minuty, a czasem sekundy. w trakcie sesji zobaczymy jak rozpoznać te krytyczne momenty, jak się do nich przygotować i jak wykorzystać, by zmaksymalizować pozytywne efekty interakcji.
Janusz
Kowalik
dunnhumby
Magda
Szelągowska
Instytut Relacji i Standardów
Kamila
Panasiuk
Instytut Relacji i Standardów
Paweł
Gorczyca
J.A. Baczewski
Anna
Janiszewska