Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej.

 

 toolkit Jacek Gałązka: Dlaczego profesjonalny prowadzący galę Miss Universe 2015 pomylił się i ogłosił zwycięstwo niewłaściwej dziewczyny? Wie to każdy, kto widział kartkę, z której Steve Harvey odczytywał wyniki wyborów miss. Projektant tego prostego układu typograficznego nie dał mu żadnych szans. Prowadzący musiał się pomylić. Chcecie się dowiedzieć dlaczego?

Do kogo kierowane jest szkolenie

Do autorów prezentacji, raportów, instrukcji i innych publikacji, którzy korzystając z Power Pointa, Worda lub innego programu edytorskiego nadają dowolnej treści formę wizualną, także infograficzną.

Korzyści dla uczestników

Poznane zasad skutecznej narracji wizualnej, właściwego wykorzystania typografii i ilustracji do projektowania atrakcyjnego i skutecznego przekazu. Nauka oceny jakości layoutu slajdów, raportów, infografik i innych publikacji. Okazja udziału w warsztacie kreacji i weryfikacji pomysłów.

Forma szkolenia

Prezentacja zasad składni języka komunikacji wizualnej i designu informacji. Pokaz przykładów rozwiązań różnych layoutów informacji, w tym infografik, wskazanie źródeł inspiracji w internecie. Ćwiczenie analizy własnych rozwiązań (np. prezentacji i raportów). Ćwiczenie projektowania własnych rozwiązań komunikatów graficznych, w tym prostych infografik. Praca indywidualna i w grupach.

Stopień zaawansowania szkolenia

Program jest w pewnym zakresie modyfikowany stosownie do poziomu zaawansowania i potrzeb uczestników. Wymagana jest wprawa w posługiwaniu się przynajmniej takimi programami edytorskimi, jak Microsoft Power Point, Word, lub tp. Nawet najskromniejsze doświadczenia w używaniu programów graficznych (takich jak: Photoshop. Illustrator, InDesign…) będą mile widziane, choć nie obowiązkowe.

  galazka design informacji

Szczegółowy zakres szkolenia

  1. Analiza typowych layoutów (np. prezentacji) stosowanych przez uczestników szkolenia
  2. Przykłady dobrej narracji wizualnej w różnych branżach. Trendy i mody w designie informacji. Źródła inspiracji w internecie i realu.
  3. Właściwa struktura layoutu informacji (np. slajdu lub infografiki), budowanie narracji za pomocą kontrastu i hierarchii.
  4. Niezbędne decyzje typograficzne: dobieranie rodzaju, wielkości, koloru i ustawień fontów (tworzenie zestawów). Ustalanie korzystnej szerokości szpalt, interlinii, odstępów poziomych i pionowych. Jak skutecznie dobierać nowe fonty i jak lepiej wykorzystać już posiadane?
  5. Zastosowanie zdjęć i ilustracji w infografice (fotoedycja). Szczególne znaczenie zdjęć w nowoczesnym przekazie. Przykłady layoutów ze zdjęciami, zasady umieszczania tekstu na fotografii. Zasady prostej ale koniecznej obróbki zdjęć — kadrowanie, korekcja barw, kontrastu, jasności…; właściwe formaty zapisu, rozdzielczość.
  6. Logistyka projektowania layoutów, użyteczność layoutów wzorcowych (template) w szybkiej pracy a rozwiązania jednorazowe. Planowanie czasu oraz narzędzi; praca indywidualna i współpraca w zespole.
  7. Pokaz wybranych internetowych narzędzi przydatnych do projektowania layoutów prezentacji i infografiki. Proste ćwiczenia.

Prowadzi:

j_galazka   

  Jacek Gałązka

 

Czas trwania: 16 godzin szkoleniowych, 2 dni od 9.00 do 16.30

Miejsce: siedziba PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

 

2017 04 20 2dni

   ZAMAWIAM

 

   ZAMAWIAM

 

 

pdf

 

 

 

 nl