Ważne: strona wykorzystuje pliki cookies. Więcej.

 

 toolkit

Agata Grabowska: Dane, które dostarczamy naszym klientom, muszą spełniać cztery kryteria: trafności, rzetelności, czytelności i użyteczności. Piąty warunek to konieczność zaangażowania odbiorcy, sprawienia, że zostaną docenione w organizacji, zapamiętane i wykorzystane. Przedmiotem szkolenia jest właśnie piąta ćwiartka: sztuka angażowania odbiorców poprzez różne nietypowe formy.

W świecie interaktywnych aplikacji i infografik nie można już przecież pokazywać danych, wiedzy czy  insightów w sposób wyłączne pasywny, jeśli nie chcemy, by trafiły od razu do szuflady. Naszym zadaniem jest nie tylko samo zebranie i pokazanie danych, ale takie ich przekazanie, by zostały zapamiętane;  wtłoczeniu do głowy, najlepiej w sposób niezauważalny, zabawny, ciekawy i  niestandardowy dla odbiorcy w formie takiej czy innej interakcji.

Do kogo kierowane jest szkolenie

Uczestnikami mogą być badacze, analitycy, pracownicy domów mediowych, agencji reklamowych czy PR, marketerzy – wszyscy ci, którzy w swojej pracy muszą w atrakcyjny sposobów przedstawiać dane lub prezentować  wiedzę czy informacje klientom wewnętrznym bądź zewnętrznym. 

Korzyści dla uczestników

Proponowane szkolenie pozwoli uczestnikom wyrwać się z ograniczeń Power Pointa, tabel i slajdów, na rzecz form bardziej angażujących odbiorców w postaci pięciu typów narzędzi tworzących piątką ćwiartkę: zagadki kryminalne, gry karciane i karty, planszówki, formy narracyjne, gry przestrzenne

Nauczą się między innymi, jak na przykład za pomocą gry karcianej pokazać nową segmentację, za pomocą zagadki kryminalnej zilustrować trendy demograficzne i ich zależność z konsumpcją,  jak dzięki grze w memo wdrożyć nową wizę i misję w organizacji zatrudniającej kilka tysięcy osób.

Efektem szkolenia będzie umiejętność wykorzystania 9 gotowych narzędzi, pod które wystarczy podłożyć własne dane czy informacje, by z powodzeniem wykorzystać je na prezentacji czy warsztacie z klientem.

Każdy z uczestników otrzyma  sześciomiesięczny voucher na pomoc i wsparcie ze strony prowadzącej przy samodzielnym korzystaniu z narzędzi. 

Forma szkolenia

Warsztatowa – uczestnicy będą ćwiczyć i tworzyć narzędzia.

Stopień zaawansowania szkolenia

Nie ma żadnych wymagań wstępnych

  Grabowska vcwiartka

 

Szczegółowy zakres szkolenia

Szkolenie będzie podzielone na pięć modułów plus wstęp. W każdym module uczestnicy zapoznają się w 1-2 narzędziami.

Spis modułów:

  1. Gry tekstowe i zagadki
  2. Gry karciane i karty
  3. Planszówki
  4. Formy narracyjne
  5. Gry i zadania przestrzenne

Uczestnicy doświadczą każdego narzędzia tak, jakby byli jego odbiorcami, a potem nauczą się je konstruować.

Na koniec wykonają zadanie wyznaczone przez prowadzącą przy użyciu wybranego przez siebie narzędzia.

 

Prowadzi:

 Grabowska Agata  

 

   Agata Grabowska

 

 

 

Czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30

Miejsce: siedziba PTBRiO, ul. Szarotki 11, Warszawa

2018 03 02 1dzien   

 

  ZAMAWIAM

 

 

pdf

 nl