thinking inside the box
Thinking inside the box. Efektywne techniki warsztatowe.
28 czerwca 2019 r.
trener:
Agata Romaniuk, BLINK

Tematyka szkolenia

Metody warsztatowe pozwalają rozwiązać problemy i tworzyć nowe pomysły. Mówi się wtedy często, żeby myśleć „out of the box”, czyli poza schematami. Najczęściej jednak w swojej organizacji nie mamy komfortu myślenia i pracy naprawdę outside the box. Zawsze jest jakiś box, który narzuca nam ograniczenia tj.: budżet, timing, ograniczenia produktowe, procesowe i inne. Prawdziwą sztuką jest w tych ograniczeniach wypracować coś twórczego, innowacyjnego, co da nam przewagę konkurencyjną na rynku.

Jak to zrobić za pomocą technik pracy warsztatowej?

Jak wykorzystać ograniczenia, a nie z nimi walczyć? Zapraszam za szkolenie, podczas którego poznacie kilkadziesiąt metod efektywnej pracy do zastosowania na wewnętrznych warsztatach w swojej organizacji: w procesach NPD, planowaniu działań marketingowych i innych.

Podczas szkolenia:

  1. Planowane warsztatu/brainstormu (m.in. jak przygotować scenariusz i toolbox, jak zmotywować do uczestnictwa, zaplanować przestrzeń etc).
  2. Zarządzanie grupą (jak przypisywać zadania, jak dzielić pracę, zarządzać relacjami między uczestnikami i dynamiką grupy) i techniki interwencji trenerskich (m.in. praca z grupą trudną, praca w sytuacji zmiany celu, konfliktu etc) w kontekście relacji z klientem.
  3. Proces warsztatowy w 6 krokach: ice breaker, warm-up, energizer, tworzenie pomysłów/rozwiązywania problemu, ewaluacja rozwiązań, lockup.

    Do każdego etapu uczestnicy poznają odpowiednie techniki i je ćwiczą w sumie 36 technik/narzędzi do wykorzystania w prowadzeniu warsztatów/brainstormingów zebranych w PowerBooku, który każdy uczestnik dostaje do wykorzystania i własnej modyfikacji. Każde narzędzie ma podwójny opis: notatki dla trenera (czyli instrukcje, cel ćwiczenia, potrzebny czas, materiały do druku etc) i część widoczną dla przyszłych uczestników (to, co widzą na slajdzie: co mają zrobić, jak).

  4. Zamknięcie warsztatu, czyli lockup i brandump, czyli co zrobić z tym, co zostało na warsztacie wypracowane.

Materiały:

Szkolenie ma charakter interaktywny: stymuluje przebieg prawdziwego warsztatu, a uczestnicy prowadzą poszczególne jego części, pracują w grupach, a nie tylko zapoznają się z teorią i zapisem technik. W trakcie szkolenia uczestnicy otrzymują toolbox - pudełko z materiałami. Po szkoleniu dostają:
  1. PowerBook: wersja papierowa i elektroniczna, opis wszystkich technik.
  2. Manual trenera - moderatora: pdf ze wszystkimi instrukcjami dla uczestników i opisem zadań, podpowiedziami dla prowadzącego.
  3. Przykładowy scenariusz warsztatu w metodologii Inside The Box.
  4. Prezentacja pdf ze szkolenia.

pdf
thinking
grabowska l
Agata
Romaniuk
BLINK

termin: 28 czerwca 2019 r.
czas trwania: 8 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
949zł 7.VI
regularna cena:
1040zł
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz

Powered by ChronoForms - ChronoEngine.com