fbpx
 
polskosc headerpolskosc head mobile5
“Polskość” film dokumentalny
Partnerem filmu jest PTBRiO.
 
W filmie “Polskość” poznamy historię ośmiorga bohaterów, którzy wywodzą się z odmiennych środowisk, ale tym co ich łączy, jest silna więź z Polską!

Film dokumentalny “Polskość”!


Pomysłodawcą projektu jest Laboratorium Poznania Politycznego, Instytut Psychologii PAN we współpracy z DogFilm Studio Filmowe, a jest zwieńczeniem projektu badawczego pt. "Polskość w XXI wieku. Rodzaje identyfikacji narodowej, ich podłoże oraz konsekwencje".

“Polskość” jest to film dokumentalny, który został stworzony w oparciu o badania naukowe przeprowadzone przez zespół badaczek i badaczy z Laboratorium Poznania Politycznego, Instytut Psychologii PAN. Nowatorska interwencja ma na celu wspieranie bezpiecznej formy identyfikacji z narodem polskim. Film stara się odpowiedzieć m.in. na takie pytania jak: “czym jest polskość?”, “co sprawia, że nasi bohaterowie chcą żyć w naszym kraju?” i “jak definiowany jest współczesny patriotyzm?”Scenariusz i reżyseria: Paweł Nazaruk i Arkadiusz Bartosiak

W filmie zobaczymy:
- Siostrę Tymoteusz Gil – współautorkę projektu społecznego Dom Chłopaków w Broniszewicach;
- Marka Janowskiego - ratownika medycznego i fascynatę Przemyśla;
- Jana Błachowicza - reprezentanta Polski w mieszanych sztukach walki;
- Czesława Mozila - polsko-duńskiego wokalistę i muzyka;
- Panią Ninę Mikołajewicz - najstarszą rodzimą mieszkankę podlaskich Milejczyc;
- Siostry Ulę Zawadzką i Angelikę Wińską, które na rodzinnym podlasiu tworzą - restaurację z regionalnymi produktami z ponad 30-letnią tradycją;
- a także dr Agatę Kołodziejczyk - polską neurobiolożkę i astrobiolożkę, pomysłodawczynię i realizatorkę analogowych baz do symulacji misji kosmicznych w Polsce.


Data premiery: 23.05.24r.

Film będzie udostępniony bezpłatnie na kanale YouTube.
zobacz zapowiedź filmuprawoPTBRiO jest partnerem filmu.
polskosc plakat