fbpx
 
esg head
Rewolucja ESG. Zaprojektuj zrównoważoną ofertę usług, która odpowie na potrzeby klientów Twojej agencji.
23 i 24 kwietnia 2024 r.
trenerka:
Marta Kukowska (Ekspertka ESG)

Transformacja biznesu na zrównoważony rozwój staje się faktem, a firmy w Polsce czeka w najbliższym czasie rewolucyjna zmiana, która skutkować będzie zmianami w kompleksowym myśleniu o biznesie oraz potrzebach konsumentów. Modele biznesowe będą się zmieniać na takie, które zaczną odpowiadać na potrzeby społeczne i środowiskowe, przez co będą w stanie odpowiadać coraz bardziej świadomym potrzebom konsumentów oraz coraz bardziej „zielonym” oczekiwaniom inwestorów. Jednocześnie zaczną spełniać standardy jakie wprowadzają regulacje w obszarze zrównoważonego rozwoju, które dynamicznie wprowadza UE. Podczas szkolenia przekażę praktyczną wiedzę o tym, czym tak naprawdę jest „rewolucja ESG”, w jaki sposób branża badawcza może wspomóc swoich klientów w sprostaniu licznym wyzwaniom, a jednocześnie zmieniać siebie w „zielonym” kierunku i projektować oferty usług w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju.


Szczegółowy program:

 1. Rewolucja ESG: krótkie wprowadzenie do tematu zrównoważonego rozwoju.
 2. Co dla Klientów oznacza rewolucja ESG?
  W tej części zajmiemy się Klientem i skalą zmian oraz wyzwań i obowiązków jakie go czekają w transformacji biznesu na zrównoważony rozwój czyli przede wszystkim regulacjami EU (CSRD, ESRS, CSDDD), rosnącym zainteresowaniem inwestorów w tym obszarze oraz fundamentalnymi zmianami dotyczącymi komunikacji w tym ochronie konsumentów w transformacji na zrównoważony rozwój.
 3. Jak zarządzać ESG w organizacji?
  W tej części zajmiemy się wprowadzeniem do organizacji strategicznego podejścia do zarządzania zrównoważonym rozwojem, w tym wykorzystaniem badań, danych, istotnością edukacji i komunikacji dla tych procesów.
 4. Komunikacja w ESG.
  W tej części przyjrzymy się raportowaniu oraz etyce i wiarygodności przekazów w komunikowaniu o zrównoważonych działaniach firmy oraz jej usługach i produktach oraz nadchodzących regulacjach w tym obszarze.
 5. Czy Twoja firma jest gotowa na rewolucję ESG?
  Część praktyczna podczas której poruszymy zarówno kwestie tego czy uczestnicy maja już w swojej ofercie zrównoważone usługi, czy dysponują wiedzą o ESG w organizacji, czy ich firmy podejmują własne działania i wdrażają ESG?
 6. Jakie usługi ESG możesz zaproponować swoim klientom?
  Część praktyczna, w której postaramy „zdiagnozować” na jakie potrzeby klientów mogą odpowiedzieć firmy uczestników szkolenia.

Do kogo kierowane jest szkolenie:

Szkolenie jest kierowane do osób, które interesują się ESG lub już zajmują się projektami z obszaru zrównoważonego rozwoju, a chciałyby usystematyzować swoją wiedzę, „wejść w buty” Klientów i lepiej poznać ich potrzeby, również wynikające z presji regulacyjnej, i na tej podstawie wzmocnić lub zaprojektować nowe usługi.

Korzyści dla uczestników:

 1. Usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy o ESG
 2. Zrozumienie sytuacji Klientów, którzy są pod rosnącą presją regulacyjną.
 3. Zapoznanie z kluczowymi regulacjami UE w tym obszarze.
 4. Poszerzenie wiedzy z greenwashingu i regulacji, które dotyczą odpowiedzialnej i etycznej komunikacji z konsumentami w zrównoważonej transformacji.
 5. Praktyczne podejście do projektowania swoich usług, uwzględniających idee zrównoważonego rozwoju.

Kluczowe pojęcia i zagadnienia:

ESG, zrównoważony rozwój, odpowiedzialność społeczna, klimat, środowisko, greenwashing, raport ESG, zrównoważone usługi, etyczna komunikacja, CSRD, CSDDD, ESRS.

Forma szkolenia:

Szkolenie stacjonarne, podczas którego teoria zostanie połączona z praktyką.

Stopień zaawansowania:

Szkolenie jest kierowane jest do osób, które już posiadają wiedzę w tym obszarze, ale również do osób, które dopiero chcą zacząć budować swoją ekspertyzę w tym temacie.

pdf
esg kaf
kukowska l
Marta
Kukowska
Ekspertka ESG

termin: 23 i 24 kwietnia 2024 r.
czas trwania: 16 godzin szkoleniowych w godz. 9.00-16.30
miejsce: PTBRiO, Szarotki 11, Warszawa
w cenie: udział w szkoleniu, materiały, certyfikat, przerwy kawowe, lunch
najlepsza cena: do dnia:
1699 zł 2.IV
regularna cena:
1999 zł
ceny netto

Chcesz wiedzieć więcej?

więcej informacji udzieli Ci koordynator szkoleń
Anna Chodkiewicz