fbpx
 
esg head
Business Social Impact
Społeczna odpowiedzialność biznesu w teorii, praktyce, liczbach i case studies.
 
 
Transformacja gospodarki na zrównoważony rozwój staje się faktem, a polski biznes musi się z nim zmierzyć. Jest to oczywiście trudny moment, wymagający od biznesu zarówno środków na przeprowadzenie transformacji, jak i wiedzy oraz świadomości.
We wrześniu 2023 na Stadionie Narodowym PTBRiO i OFBOiR po raz drugi już zorganizowały największy w naszej części Europy festiwal poświęcony insightom i marketingowi opartemu na danych Insummit 2023. Kurowana przez Katarzynę Zalewską, Dorotę Cudną-Sławińską z Kantar Polska i ekspertkę ESG Martę Kukowską sesja Business Social Impact zainspirowała nas do stworzenia wydawnictwa, które w syntetycznej, a jednocześnie bogatej w informacje i dane formie zbierze najważniejsze wnioski i rekomendacje dla wszystkich, którzy chcą wdrażać cele ESG w swojej aktywności biznesowej. Skrót ESG często kojarzony jest głównie z zielonymi transformacjami. Nieco rzadziej zwraca się uwagę na "S” czyli social. Zespół celów i problemów związanych z problemami społecznymi, między innymi takimi jak wykluczenie, równe traktowanie, ubóstwo. Tym właśnie problemom poświęciliśmy naszą publikację. Do jej stworzenia zaprosiliśmy uczestniczki i uczestników sesji Business Social Impact.

Zapraszamy do lektury publikacji przygotowanej przez Kantar Polska:

Kantar Business Social Impact email header 20231211

Tematy poruszane w publikacji, to między innymi:

  • ESG w statystykach
  • Co o ESG sądzi konsument?
  • Jak ESG wpływa na społeczeństwo i biznes?
  • ESG - komunikacja społeczna i marketingowa
  • Wdrożenia celów ESG w aktywność biznesową – case studies

„Dzieląc się z Państwem publikacją, która podsumowuje naszą tegoroczną sesję Business Social Impact festiwalu Insummit 2023, oddajemy zbiór niezwykły. Zbiór ukazujący zróżnicowaną perspektywę, doświadczenia i dokonania ludzi, firm i instytucji w obszarze zrównoważonego rozwoju, ESG. Wierzymy, że tak, jak współautorki i współautorzy publikacji w tej różnorodności, a zarazem spójności wartości i przekonań, dostrzegą Państwo największą wartość, a po lekturze całej publikacji poczujecie się zainspirowani lub zachęceni do podjęcia rozmów, zadawana pytań w tym, dynamicznie ewoluującym obszarze ESG. Tego serdecznie życzymy i polecamy się do dalszych rozmów i działań.”

Zalewska Katarzyna Katarzyna Zalewska - Kantar Polska


„Widzimy dynamicznie rosnące zainteresowanie biznesu obszarem ESG. W tym, dodaję to z nieskrywaną radością bo ten obszar jest mi od zawsze najbliższy, społeczną odpowiedzialnością czyli S. Biznes tworzą ludzie i właśnie dla ludzi i z ludźmi powinien on jak najlepiej i jak najodpowiedzialniej funkcjonować. Dlatego tak ważne jest to żeby zacząć jeszcze mocniej pochylać się nad tak podstawowymi tematami jak warunki pracy, poszanowanie praw człowieka w całym łańcuchu wartości oraz budowanie we współpracy z organizacjami pozarządowymi sensownych i skutecznych partnerstw społecznych. Nie bez znaczenia są przed nami również wyzwania, choćby te związane z nowymi technologiami w służbie społeczeństwu. Nasza publikacja to kontynuacja dyskusji z tegorocznego Insummit właśnie wokół tych zagadnień, którą poprowadziliśmy w gronie ekspertów i praktyków. Była ona tak istotna, że postanowiliśmy kontynuować ją tą publikacją.”

kukowska marta Marta Kukowska - ekspertka ESG


źródło: materiały prasowe Kantar Polska

 

A jeśli szukacie pogłębionej wiedzy o ESG sprawdźcie koniecznie najnowsze szkolenie PTBRiO:

header esg