BLOK: NPD & SERVICE DESIGN
10.05
2024

BADANIA UX 4h

09:00-13:00, zajęcia ON-LINE (Zoom)

Opis zajęć

Żyjemy w czasach, w których nie wyobrażamy sobie życia bez interaktywnych produktów i usług, z którymi jako ludzie spotykamy się już praktycznie wszędzie. Projektowanie i rozwijanie ich wymaga specjalnego podejścia badawczego. I tu pojawiają się badania UX, z całym swoim dobrodziejstwem.

Kluczowe pojęcia i zagadnienia

User experience, użyteczność (usability), product design, proces projektowy, badania potrzeb, persony, testy użyteczności, sortowanie kart, eye-tracking, badania na etapie wdrożenia, utrzymania i rozwoju produktu.

Umiejętności, jakie wyniosą z zajęć uczestnicy:

Umiejętność zaplanowania badań UX na przestrzeni całego procesu projektowego / cyklu życia produktu – prawidłowego doboru metod, technik i narzędzi, zaplanowania badań od strony operacyjnej oraz dostarczenia efektów badań w postaci optymalnie wspierającej prace nad produktem. Umiejętność optymalnego przygotowania i zorganizowania testów użyteczności

Program:

 1. Podstawowe definicje
 2. Specyfika pracy badawczej w ramach procesu projektowego
 3. Przegląd metod, technik i narzędzi na różnych etapach życia produktu usługi interaktywnej
 4. Testy użyteczności w praktyce – jak je przygotować, przeprowadzić i wykorzystać w pracy projektowej

Tomasz Opalski

ING Bank Polski

 • Ekonomista, badacz, konsultant, analityk rynku z 25 letnim doświadczeniem w różnych branżach (bankowość, konsulting, meble, instytucje samorządowe)
 • Od 17 lat w ING odpowiedzialny za badania po stronie detalicznej banku. Od samego początku bankowości mobilnej i internetowej Moje ING (2014 rok) odpowiedzialny za badania UX dla niej.
 • Członek Zarządu Polskiego Towarzystwa Badań Rynku i Opinii (2 kadencja)
 • Wykładowca akademicki na studiach podyplomowych z Zarządzania Doświadczeniem Klienta (Customer Experience Management) na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie
 • Wykładowca akademicki na studiach podyplomowych User Experience Design/Product Design na SWPS w Katowicach
 • Trener programu UX-PM (jedyny w Polsce program międzynarodowej certyfikacji z zakresu UX dla managerów, liderów i członków zespołów: deweloperskich, marketingowych, produktowych i obsługi klienta)
 • Trener Szkoły Insightów PTBRiO • Trener szkoleń z zakresu CX/UX w ramach PTBRiO
 • Prelegent na różnych krajowych i zagranicznych eventach organizowanych m.in. przez PTBRiO oraz ESOMAR

CENA EARLY BIRD do 19.04.2024 r.:

ceny netto

W CENIE: udział w szkoleniu, materiały elektroniczne, certyfikat elektroniczny