BLOK: PODSTAWY INSIGHTÓW
22.02
2025

WPROWADZENIE 4h

09:00-13:00, zajęcia ON-LINE (Zoom)

Opis zajęć

Podczas zajęć przekażę podstawową oraz praktyczną wiedzę o tym czym jest dla biznesu zrównoważony rozwój, na czym polega „rewolucja ESG” oraz w jaki sposób branża badawcza może wspomóc swoich klientów w sprostaniu licznym wyzwaniom w tych obszarach. Jednocześnie wspólnie zastanowimy się nad tym jak zmieniać swoje organizacje w „zielonym” kierunku oraj jak projektować usługi w oparciu o zasady zrównoważonego rozwoju.

Kluczowe pojęcia i zagadnienia

ESG, zrównoważony rozwój, odpowiedzialność społeczna, wpływ społeczny, klimat, środowisko, greenwashing, raport ESG, zrównoważone usługi, etyczna komunikacja, CSRD, CSDD, ESRS.

Umiejętności, jakie wyniosą z zajęć uczestnicy:

  1. Usystematyzowanie i poszerzenie wiedzy o ESG.
  2. Zrozumienie sytuacji Klientów, którzy są pod rosnącą presją regulacyjną.
  3. Zapoznanie z kluczowymi regulacjami UE w tym obszarze.
  4. Poszerzenie wiedzy z greenwashingu i regulacji, które dotyczą odpowiedzialnej i etycznej komunikacji z konsumentami w zrównoważonej transformacji.
  5. Praktyczne podejście do projektowani swoich usług, uwzględniających idee zrównoważonego rozwoju oraz potrzeby Klientów.

Program:

  1. ABC ESG: krótkie wprowadzenie do tematu zrównoważonego rozwoju.
  2. Co dla Klientów oznacza ESG?: W tej części zajmiemy się Klientem i skalą zmian oraz wyzwań i obowiązków jakie go czekają w transformacji biznesu na zrównoważony rozwój czyli przede wszystkim regulacjami EU (CSRD, ESRS, CSDDD), rosnącym zainteresowaniem inwestorów w tym obszarze oraz fundamentalnymi zmianami dotyczącymi komunikacji w tym ochronie konsumentów w transformacji na zrównoważony rozwój.
  3. Jak zarządzać ESG w organizacji: W tej części zajmiemy się wprowadzeniem do organizacji strategicznego podejścia do zarządzania zrównoważonym rozwojem, w tym wykorzystaniem badań, danych, istotnością edukacji i komunikacji dla tych procesów.
  4. Komunikacja w ESG: W tej części przyjrzymy się raportowaniu oraz etyce i wiarygodności przekazów w komunikowaniu o zrównoważonych działaniach firmy oraz jej usługach i produktach oraz nadchodzących regulacjach w tym obszarze.
  5. Czy Twoja firma jest gotowa na rewolucję ESG: część praktyczna podczas której poruszymy zarówno kwestie tego czy uczestnicy maja już w swojej ofercie zrównoważone usługi, czy dysponują wiedzą o ESG w organizacji, czy ich firmy podejmują własne działania i wdrażają ESG?

Maria
Kukowska

Ekspertka ESG

Z wykształcenia prawniczka i PR-owiec, od zawsze po „społecznej stronie mocy”. Współpracowała z instytucjami publicznymi (m.in. z Biurem Rzecznika Praw Obywatelskich, Urzędem Miasta St. Warszawy i PFRON), sektorem kultury (m.in. Muzeum Powstania Warszawskiego, Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, Muzeum Emigracji w Gdyni). Inicjatorka i autorka programu „Wolontariat w kulturze”, Narodowego Centrum Kultury. Doświadczenie w obszarze społecznej odpowiedzialności biznesu i ESG zdobywała w branżach: FMCG, retail, odpadowej, recyklingowej i hazardowej. Współpracowała z Grupą Eurocash i Totalizatorem Sportowym. Obecnie w Stena Recycling odpowiada za obszar ESG. Autorka i współautorka publikacji o tematyce związanej z odpowiedzialnością społeczną: „Przepisu na wolontariat”, podręczników dla przedsiębiorców: „W Twoim odpowiedzialnym sklepie. Dlaczego warto prowadzić biznes odpowiedzialny społecznie?”, „Szanuje nie marnuję. Podręcznik odpowiedzialnego przedsiębiorcy i pracownika”, wspierający kompleksowe zarządzanie food waste w branży handlowej oraz „Business Social Impact. Społeczna odpowiedzialność biznesu w teorii, praktyce, liczbach i case studies”, która jest rozwinięciem rozważań o społecznej odpowiedzialności biznesu podczas Festiwalu Insightów i Innowacji INSUMMIT 2023. Współautorka i prowadząca SUSCASTÓW podcastu Kantar Polska o zrównoważonym rozwoju.
CENA EARLY BIRD do 15.02.2025 r.:
ceny netto

W CENIE: udział w szkoleniu, materiały elektroniczne, certyfikat elektroniczny